Question 1
Ułóż wypowiedź: _____
Options: złotych., Kosztuje sto dwa złote.
Ułóż z kafelków poprawną wypowiedź o cenie. W każdym pytaniu są też zbędne kafelki. Zachowaj wielką literę i kropkę.
Question 1
Ułóż wypowiedź: _____
Options: złotych., Kosztuje sto dwa złote.
Question 2
Ułóż wypowiedź: _____
Options: Za bilet zapłacimy sto dwadzieścia cztery złote., złotych.
Question 3
Ułóż wypowiedź: _____
Options: grosze., Kosztuje dwieście jedenaście złotych i jeden grosz.
Question 4
Ułóż wypowiedź: _____
Options: Bilet kosztuje trzysta trzynaście złotych., złote., trzechset
Question 5
Ułóż wypowiedź: _____
Options: złote., Cena wynosi czterysta czternaście złotych.
Question 6
Ułóż wypowiedź: _____
Options: Dopłacamy pięćset dwadzieścia złotych i jeden grosz., grosze.
Question 7
Ułóż wypowiedź: _____
Options: złoty., Kosztuje sześćset trzydzieści jeden złotych.
Question 8
Ułóż wypowiedź: _____
Options: Płacimy osiemset czterdzieści dwa złote., złotych.
Question 9
Ułóż wypowiedź: _____
Options: złote., Czynsz wynosi tysiąc siedemset złotych.
Question 10
Ułóż wypowiedź: _____
Options: Zapłacimy dwa tysiące złotych., tysięcy
Question 11
Ułóż wypowiedź: _____
Options: złote., Kosztuje tysiąc sto dwanaście złotych.
Question 12
Ułóż wypowiedź: _____
Options: Rachunek wynosi tysiąc dziewięćset złotych., tysiąca
Practice Układamy wypowiedzi o cenach with this interactive sentence-building exercise of 12 questions. Tap the words into the correct order to build each sentence, then submit to check your answers and get detailed feedback on every sentence.
Practicing grammar in real sentences — rather than memorising rules in isolation — is one of the most effective ways to make a structure stick. You can retry as many times as you like to build accuracy and confidence using Układamy wypowiedzi o cenach in everyday Polish.
Looking for more practice? See all exercises for this lesson.